בניית ממ"ד

מלמת המפרץ בשנת 1991, שינתה במובנים רבים את הגישה של ישראל לכל מה שנעשה בעורף. זו היתה מלחמה ראשונה בה העורך הוא זה שנפגע ולא החזית. כזכור, במסגרת מלחמה זו, סקאדים יורטו לעבר ערי ישראל, בזמן שהחזיתות נשארו ללא תעסוקה, בניגוד למלחמות קודמות.
מלחמת המפרץ הביאה לידי החלה, שיש לעבור ממסלול של בניית מקלטים למסלול של בניית ממ"ד, מרחב מוגן דירתי. על כן התקבלה החלטה שבכל מבנה חדש או מבנה שעובר שיפוץ, חייב שיתבצע תהליך של בניית ממד. זו הסיבה שכיום אנחנו יכולים לראות במרבית הבתים בישראל, ממדים.

בניית ממ"ד היא למעשה, בנייה של חדר מסוים בבית, אשר קירותיו עשויים בטון מלא מזוין בעובי 35 ס", כשעליו מותקן חלון נגרר 25 או 20 ס"מ בקיר פנימי. כל המערכות בחדר, כלומר צינורות אוויר, תבניות דלת וחלונות, הכו יצוק אל תוך יציקת בטון אשר מתחבר אל המרחב המוגן. בניית מ"ד כוללת גם חלונות אטומים לגזים, עמידים בפני הדף, דלת אטימה מגזים וצינור אוורור אליו ניתן לחבר משאבות חמצן. בסך הכל החדר אמור להיות בגודל של לפחות, 9 מטרים מרובעים.

בניית ממ"ד נועדה למעשה להחליף את המקלטים הישנים, אותם מקלטים שבעבר היו בכל בגינה ציבורית וכן אפשר למצוא אותם עדיין, במבני מגורים רבים. יש לכך מספר הסברים, ראשית, תפעול ותחזוקה של מקלט הם דבר יקר שמאלץ את הרשות המקומית להתעסק בכך, מאחר ולא ניתן להסתמך על כך שהרשות המקומית תעשה זאת באופן קבוע, הרי עדיף שכל אחד יהיה אחראי על בניית ממד במבנה שלו והוא יתפעל את המקום. שנית, כיום ברור, שלא בהכרח צריך מקלטים בשביל להגן על עצמנו מפני טילים לא קונבנציונליים. להיפך, שימוש בממ"ד הוא הרבה יותר אפקטיבי, מאחר והחומר לכאורה אמור לרדת כלפי מטה אל האדמה, ומאחר והממ"ד נמצא במבנה עצמו, אז אין השפעה אמיתית לחומר.
בניית ממ"ד מתבצעת על ידי החברה הקבלנית שאחראית לבניית המקום. חדר זה הוא בלי נפרד מתכנון המבנה, אך כפי שאפשר להבין, מדובר על חדר שנבנה בחומרים אחרים, קפדניים יותר.

אם אתם מעוניינים לקבל הצעות על בניית ממד, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם.. חברת מיגונית מתמחה בבניית ממד ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הנדרש בנושא. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום בטלפון או במייל. אנחנו נשמח לקבוע איתכם פגישה בהקדם. 
 
ניסים סולטן תשתיות פיתוח ובטון | 072-33-80-346 | Nisim2206@gmail.com
ליצירת קשר חייגו אלינו
072-33-80-346
או מלאו פרטיכם בטופס הבא