הקמת מרחב מוגן

כל מבנה מגורים חדש או מבנה מגורים שעובר שיפוץ, בפרט כזה שנמצא תחת הגדרה של תמ"א 38, חייב לכלול הקמת מרחב מוגן, ממ"ד. מדובר כידוע בחדר בתוך המבנה, אשר אליו נכנס ובו נשהה במקרה חירום, דוגמא התקפת טילים.
הקמת מרחב מוגן, מתבצעת על פי כללים ותקנים מסוימים, כפי שנקבעו על ידי פיקוד העורף. מטרתם של כללים אלו לאפשר לנו ליהנות ממבנה מוגן היטב, מבנה עבה שיכול להגן עלינו מפני התקפות טילים מסוגים שונים, קונבנציונאליים או כאלה שלא.

מן הסתם, הקמת מבנה כזה עולה לא מעט כסף. אומנם מדובר בחלק בלתי נפרד של תהליך שיפוץ המבנה או בנייתו מאפס, אך מחיר מרחב מוגן מייקר מאוד את העלויות, שכן זה דורש מאיתנו להשתמש בחומרים אחרים, לא מדובר בבטון רגיל אלא מזוין, לא מדובר בשימוש בדלתות או חלונות רגילים אלא כאלה שהם אטומים מפני חומרים רעילים, כמו כן זה דורש התקנת מערכות אוורור מתאימות. נקודה נוספת שאנחנו צריכים לזכור היא, שתפעול החדר אף הוא עולה כסף. הרי אם משהו במערכות לא מתפקד, זה עלול להשפיע על השהות שלנו בו. לכן, להבדיל מחדרים אחרים שאנחנו צריכים להשקיע בהקמת חדר שכזה.
חשוב לציין, הקמת מרחב מוגן מחייב אותנו גם לדעת להשתמש בו בצורה נכונה. במרבית הבתים, השימוש במרחב מוגן בימים שבשגרה הוא כחדר ילדים, מהסיבה הפשוטה, אם קורה משהו אנחנו רצים מהר אליהם ולא צריכים לרוץ, לקחת אותם ולהעביר אותם לחדר אחר.

זה אומר שאנחנו צריכים לוודא שהדרך אל החדר פנויה, שהחדר עצמו פתוח כל הזמן, מסודר, נקי, כך שניתן להשתמש בו בצורה חופשית. הקמת מחיר מוגן מחייב אותנו להבין מה המשמעות של חדר זה ואיזה שימוש אנחנו מתכוונים ויכולים לעשות בו. מן הסתם, אם לא נוכל להשתמש בחדר בצורה סדירה, אז גם שילמנו מחיר מרחב מוגן גבוה וגם אנחנו לא עושים שימוש נכון בחדר.

לפני סיום רק נציין, קשה להוזיל עלויות באופן בהקמת מרחב מוגן, מאחר ויש תקנים וכללים מסוימים להקמת חדר זה.
אם אתם רוצים לדעת עוד על הקמת מרחב מוגן, אתם מוזמנים לפנות אלינו, חברת מיגונית תדאג לכם להקמת מרחב מוגן בתנאים אידיאליים. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לעוד לרשותכם. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך האתר. פנו אלינו ונקבע איתכם פגישה. 
 
ניסים סולטן תשתיות פיתוח ובטון | 072-33-80-346 | Nisim2206@gmail.com
ליצירת קשר חייגו אלינו
072-33-80-346
או מלאו פרטיכם בטופס הבא