הקמת ממ"ד

הקמת ממ"ד היא כיום סטנדרט בכל מבנה חדש, בין אם הוא מבנה מגורים או מבנה אחר (אז מדובר על הקמת מרחב מוגן קומתי). סטנדרט זה נוצר כתוצאה מהכרה שלא ניתן עוד להשתמש במקלטים כפי שהיה נהוג להשתמש בעבר, וכל מבנה חייב שיהיה לו חדר מוגן אליו ניתן להיכנס במקרה חירום, כגון התקפת טילים.
הקמת ממד מתבצע על ידי הקבלן בעת בניית המבנה או שיפוצו. הבנייה מתבצעת על פי הוראות ותקנים של פיקוד העורף, אחרת לא ניתן לקבל אישור לשימוש במבנה. חשוב לומר, שכיום נהוג להקפיד על הקמת ממד לא רק במבנים חדשים אלא גם על מבנים ישנים, אשר עברו שיפוץ, למשל מבנים אשר עברו תמ"א 38, הרי שחלק מהתוכנית מחייבת את הדיירים להקים ממ"ד בדירות שלהם (תוך קבלת זכויות בנייה נוספות במבנה).

הקמת ממד היא למעשה, בנייה של חדר בין 9 מ"ר לפחות, אשר עשוי מקיר בטון מזוין, מערכות אוורר אשר יצוקות בתוך המבנה וכן חלון אטום מגזים נגרר לאורך של 20-25 ס"מ ודלת ברזל או בטון אטומה מגזים. חשוב להקפיד שהחדר יהיה מאורר, ושכן שעוברי הקירות לא יהיה נמוך מ-35 ס"מ.
הקמת ממד יש לה היבט כלכלי נוסף להיבט הביטחוני. הוא בא לידי ביטוי בצורות שונות. למשל, מדובר הרבה פעמים על אחוזי בנייה נוספים על אילו שקיימים בתב"ע, כלומר אלו שמוכרים בעת הליך הבנייה המקורית של המבנה (בהנחה ומדובר בהקמת ממ"ד במבנה ישן), כמו כן יש היבט כלכלי במובן של ערך הנכס. מבנה שיש בו ממ"ד, מן הסתם, יהיה שווה הרבה יותר מאשר מבנה רגיל.
נקודה נוספת שקשורה להיבט הכלכלי הוא הביטוח. חברות ביטוח רבות מחייבות את בעלי הפוליסות לבנות ממ"ד, ואם לא הן עלולות לחייב אותן בפוליסה הרבה יותר יקרה. יש לציין שזה נכון לא רק לגבי חברות הביטוח אלא גם לגבי בנקים אשר מבקשים מלקוחות שנוטלים משכנתא, לעשות ביטוח עבורה. במקרה כזה, ייתכן מאוד שהביטוח יהיה זול יותר אם המבנה כולל ממד.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הקמת ממ"ד, זה הזן לפנות אלינו. חברת מיגונית מציעה לכם מגוון סוגי של ממדים, ואנחנו נשמח להציג אותם בפניכם. הצוות שלנו ישמח לבנות עבורכם ממד לבית או למשרד. צרו איתנו קשר ואנחנו נקבע איתכם פגישה בהקדם בשביל שנוכל להתקדם בעניין.
 
ניסים סולטן תשתיות פיתוח ובטון | 072-33-80-346 | Nisim2206@gmail.com
ליצירת קשר חייגו אלינו
072-33-80-346
או מלאו פרטיכם בטופס הבא