הצבת ממ"ד

לא פעם, בזמן מלחמה, מבצע צבאי או מתיחות, אנו שומעים על רשויות מקומיות אשר פועלים להצבת ממ"ד במוסדות חינוך או ליד מוסדות ציבור. ממ"ד זה אמור לשרת את העובדים במקום ולמעשה את כל מי שמשתמש במבנה, בין אם הוא תלמיד, לקוח, פציינט או כל אחד אחר.
הצורך בהצבת ממ"ד נובע מהעובדה, שמבנים ישנים אשר נבנו לפני שנות התשעים, אינם כוללים מרחב מוגן, מה שהופך אותם מועדים לסכנה במובן מסוים עבור כל מי שנמצא בתוכם, במידה וחס וחלילה תהיה התקפת טילים על האזור. הצבת ממד במקום ברור וידוע, מאפשרת לכל מי שעובד ונמצא במקום, להגיע אליו ולשהות בו בעת הצורך. יש לציין, שבמקרים מסוימים, כשזה אפשרי, נהוג להעביר את האנשים לעבוד בתוך ממ"ד שכזה, בשביל למנוע את הצורך שירצו אליו בכל פעם.

הצבת ממ"ד, מתבצעת במקרים מסוימים, כאמור כשמדובר במבנה ישן שאין בו מרחב מוגן, אך לא רק אז. אלא גם במקרים בהם מדובר על עבודה בשטח פתוח. למשל במקרים כמו חקלאות, תשתיות, בנייה, ועוד. בכל אחד מהמקרים הנ"ל, נהוג לבחור באופציה של הצבת ממ"ד על מנת שהעובדים יוכלו להסתתר במקום במקרה והם נמצאים בו בזמן מתקפת טילים.
הצבת ממ"ד אפשרית בעוד נסיבות, למשל, אם מדובר על מבני מגורים ישנים שאין בהם ממ"ד או כאלה שנמצאים בתהליך של בנייה. אי אפשר להשתמש במיגונית ניידת במקרים רגילים, שכן החוק מחייב בנייה של ממ"ד, עם זאת קיים פטור מסוים שמאפשר הצבת ממד אך הוא מוגבל בזמן ובשטח.
כשמחליטים להציב ממד, יש לוודא היטב שמדובר במיגונית שאכן מתאימה לתקנים הנדרשים על ידי פיקוד העורף, יש לוודא שמדובר אכן במתקן שמאפשר הגנה מלאה מפני התקפת טילים. מן הסתם, הצבת ממד בשטח ציבורי, חייב להיות מותאם לכמות האנשים אשר אמורים להכיל אותו, כמובן שהוא חייב להיות מאוורר ושיהיו בו מערכות אשר מכניסות ומוציאות אוויר בצורה נוחה.
הצבת ממ"ד מחייבת גם התקנת שלים מתאימים, שמאפשרים לדעת היכן בדיוק מוצב הממד וכיצד ניתן להיכנס אליו.

לסיום, אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על הצבת ממ"ד זה הזמן לפנות אלינו. אנחנו בחברת מיגונית, נשמח לספק לכם את כל המידע הנושא. אנחנו נדאג להציג בפניכם דוגמאות שונות של ממ"ד ותוך זמן קצר תוכלו לקבל מאיתנו את כל מה שאתם צריכים לדעת לצורך הצבת ממד בשטח. 
 
ניסים סולטן תשתיות פיתוח ובטון | 072-33-80-346 | Nisim2206@gmail.com
ליצירת קשר חייגו אלינו
072-33-80-346
או מלאו פרטיכם בטופס הבא