בניית מרחב מוגן

כיום בכל בית ולמעשה בכל מבנה אנחנו יכולים למצוא מרחב מוגן. זה יכול מרחב דירתי (ממ"ד) או מרחב קומתי (ממ"ק). מרחבים אלו באו על חשבון השימוש במקלטים, אשר היה נהוג להשתמש בהם עד לפני שנים לא רבות.
לצד בניית מרחב מוגן, אנחנו יכולים למצוא מקומות בהם התבצע הצבת מרחב מוגן, קרי מבנים מוגנים ניידים אשר נהוג להציב במקומות פתוחים. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא מרחבים מוגנים ניידים באתרי בנייה, בסיסי צה"ל, מוסדות חינוך, מוסדות ציבור ועוד. בדרך כלל הצבת מרחב מוגן מתבצעת כשמדובר באזורים פתוחים או לצד מבנים ישנים שאין בם ממ"ד או ממ"ק. מן הסתם, אותו מרחב מוגן שנהוג להציב לצד מבנה או בשלט פתוח, הוא בטיחותי מגן באותה רמה כמו ממ"ד רגיל.

חשוב להבין, מדוע בניית מרחב מוגן הפכה להיות סטנדרט בענף המיגון בישראל, עד כדי כך שכיום בתוכניות מתאר, למשל תמ"א 38, הכלל הוא שחייבים לבצע בניית מרחב מוגן בדירות וכן בקומות.
יש לכך הסבר מאוד פשוט, הבנה של המערכת שאי אפשר להסתמך עוד על מקלטים בסגנון של פעם. אומנם בהרבה מאוד בתים פרטיים יש מקלט, אך הטענה היא שלא מדובר בחדר איכותי לצורך מיגון, בוודאי לא כשמדובר בחומרים כימיים אשר באופן טבעי יורדים כלפי מטה ונספגים באדמה.
צריך לציין שבניית מרחב מוגן או הצבתו, זה ענין יותר זול מאשר בניית מקלט, בוודאי אם מדובר במקלט ציבורי שצריך לתפעל אותו כל הזמן או במקלט שצריך לבנות במסגרת בית פרטי, שכן אז מדובר בקומה שלמה שצריך לחצוב מתחת לאדמה. בזמן שבניית מרחב מוגן מחייב רק שינוי של הקירות והפתחים בחדר.

כיום בכל מבנה חדש, חייב שיהיה מרחב מוגן, וכאמור כל בניין מגורים או בניין ציבור חייב לכלול גם מרחב מוגן קומתי, עם שלטים והפניות שיהיה ברור היכן הוא נמצא וכיצד מגיעים אליו. מן הסתם הדרך אל המרחב המוגן הקומתי, חייב להיות פנוי כך שיהיה ניתן להגיע אליו בצורה נוחה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על בניית מרחב מוגן או על הצבת מרחב מוגן, זה הזמן לפנות אלינו. אנחנו בחברת מיגונית נשמח לעמוד לרשותכם ולהציג בפניכם דוגמאות שונות של מרחבים מוגנים מסוגים שונים. ניתן לפנות אלינו בטלפון או במייל. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. 
 
ניסים סולטן תשתיות פיתוח ובטון | 072-33-80-346 | Nisim2206@gmail.com
ליצירת קשר חייגו אלינו
072-33-80-346
או מלאו פרטיכם בטופס הבא